Strona główna/Aktualności/Powiatowy Konkurs Matematyczny "Młody Matematyk"

Powiatowy Konkurs Matematyczny "Młody Matematyk"

12 06 2023 #Aktualności

W środę, 31 maja 2023r. w naszej szkole odbył się Trzeci Powiatowy Konkurs Matematyczny "Młody Matematyk" dla uczniów klas 8. Tuż przed przystąpieniem do zmagań ósmoklasistów na uroczystym rozpoczęciu pojawił się gość, który osobiście zachęcił uczestników do rywalizacji - Pan Wicestarosta Marek Profaska. Do konkursu przystąpiło 14 uczniów z powiatu rybnickiego oraz miasta Rybnika. Uczniowie do rozwiązania mieli 5 zadań o różnym stopniu trudności, które przygotowała organizatorka konkursu, matematyk Hanna Mróz - Frystacka. Zmagania uczniów trwały godzinę.

Osiągnięcia przedstawiają się następująco:
1 miejsce - Węgrzyk Krzysztof, SP 1 im. J. Korczaka w Rybniku
2 miejsce - Remisz Michał, SP 34 w Rybniku
3 miejsce - Ciućka Bartosz, SP Mistrzostwa Sportowego nr 9 im. A. Mickiewicza w Rybniku

Gratulujemy zwycięzcom!!!

Nagrody i upominki dla wszystkich uczestników wręczyła dyrektor SP8 Katarzyna Burek.
Fundatorami nagród byli Starostwo Powiatowe w Rybniku oraz Rada Rodziców przy Szkole Podstawowej nr 8.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Zdjęcie własne.

III Powiatowy Konkurs Matematyczny "Młody Matematyk"