Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy Dzień Kropki

7 09 2021 #Aktualności

Dzień kropkiW środę 15 września w naszej szkole obchodzony będzie Międzynarodowy Dzień Kropki.

Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.

Od kilku lat 15 września obchodzi się International Dot Day, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki.

Przesłaniem Międzynarodowego Dnia Kropki jest to, aby nauczyciele, opiekunowie mieli indywidualne podejście do każdego ucznia czy studenta, żeby dostrzegali ich potencjał i talent i wspierali ich w rozwoju. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Tego dnia uczniowie, nauczyciele, bibliotekarze, pracownicy instytucji kultury na całym świecie organizują wiele działań, które pomagają dzieciom odkryć ich talenty, poznać swoje mocne strony i je zaprezentować. Oczywiście motywem przewodnim tego święta jest kropka.

W związku z organizacją obchodów tego dnia w naszej szkole prosimy aby uczniowie oraz nauczyciele w miarę możliwości ubrali na siebie odzież w kropki.